Caretta Saha Satış Otomasyonu; firmaların, sahadaki organizasyon birimlerini, müşterilerini, satış hedeflerini, temsilci ziyaret planlarını ve rotalarını, promosyon malzemesi takibini, müşteri sipariş süreçlerini hızlı ve efektif bir şekilde yönetebilmesini sağlayan bir uygulamadır.

İlaç firmalarının kampanya yönetim uygulamaları ile entegre çalışabilen  ve eczane sipariş limitleri, farklı koşul tipleri (Mümessil koşulları, bölge müdürü koşulları v.b. ) tanımlamaları gerçekleştirilebilen Caretta Saha Satış Otomasyonu eczanelerle anlık paylaşılan karlılık ekranları ile saha sipariş alımlarını arttırmaktadır.

Caretta Saha Satış Otomasyonu, aşağıdaki yönleriyle benzerlerinden ayrılmaktadır:

  • Saha Organizasyonu,  Müşteri Tanımlamaları ve Ürün Hiyerarşisi modülleri ile ilaç sektörünün değişken ihtiyaçlarına uygun, dinamik, esnek ve zengin bir ana veri yönetimi imkanı sağlamaktadır.
  • Bir takvim üzerinde planlanan rota ve ziyaret planlama seçenekleriyle  bölge müdürlerinin kendi takımlarının ziyaret aktivitelerini planlayabilmesi, satış temsilcilerinin de kendi ziyaret planlarını takip edebilmeleri sağlanmıştır.
  • Gerçekleştirilen ziyaretlerde saha satış ekipleri, check-listler ve anketlerle yönlendirilmekte, numune ve mağaza içi pazarlama materyallerinin de yönetimi sağlanmaktadır. Bu metaryellerin eksikliği ile ilgili, ilaç firmalarına sistem üzerinden istek geçilebilmektedir.  Eczane stok verileri ve eczane satış verileri de bu ziyaretler sırasında kayıt altına alınabilmektedir.
  • Eczane sipariş limitleri, farklı koşul tipleri (Mümessil koşulları, bölge müdürü koşulları v.b. ) tanımlamaları gerçekleştirilebilen Caretta Saha Satış Otomasyonu eczanelerle anlık paylaşılan karlılık ekranları ile saha sipariş alımlarını arttırmaktadır.
  • Siparişler sisteme entegre ecza depolarına ( Selçuk, Hedef, BursaKoop, İstanbul Koop., Güney Ecza, EDAK, Nevzat, Dilek, Galenos ) otomatik olarak aktarılmaktadır. Eczanenin beyan ettiği satış miktarları, ecza depoları satışları ile karşılaştırılabilmektedir.
  • Efektif bir satış etkinliği yönetimi için saha elemanlarının kullanımına sunulan, satış noktası karnesi, satış hedefleri ve realizasyon verileri ile tüm eczaneler ve satış noktaları için satış trendleri izlenebilmektedir.

Kullanılan Teknolojiler 

  • Veri tabanı: MS SQL Server
  • Uygulama: Sencha Touch Framework 2.3.1, HTML5, CSS3.0 , Javascript, Cordova 3.6.4
  • Web Servis: ASP.NET WebAPI 2.0
Bilgi Alın